گریل استخری چیست ؟

گریل استخری یک نوع گاتر با گریتینگ یا همان درپوش می باشد. گریل استخری برای جمع آوری آب دور استخر و جکوزی ها و فضاهای ورزشی استفاده می شود. گریل استخری روی کانال آب دور استخرها و جکوزی ها قرار میگیرد و برای جمع آوری آب سرریز استخر و جکوزی همیشه یک کانال دور فضای استخر ایجاد میشود و روی آن از گریل استخری استفاده می شود.

جنس این محصول از PP یا UPVC می باشد. امروزه در بسیار موارد کانال آب دور استخر نیز به صورت پیش ساخته است که مزایای بیشتری نسبت به کانال هایی دارد که با سنگ ساخته می شوند. البته در فضاهایی که استخر یا جکوزی به شکل دایره ای یا بیضی شکل هستند به ناچار باید کانال دور آن با سنگ ساخته شود و سپس روی آن گریل استخری انعطاف پذیر قرار می دهیم تا بتوانیم آن را به صورت دایره اجرا کنیم.

مدل های گریل استخری

مدل های مختلفی از این گریل در بازار موجود است که با توجه به نیاز پروژه از میان آنها گریل مورد نظرتان را انتخاب می کنید. گریلها می توانند از نظر جنس، ابعاد، شکل ظاهری، کاربرد و غیره دسته بندی شوند. گریل های استخری می‌توانند بدون گاتر پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از مدلهای صنعتی یا گریلهای فلزی می توان در فضاهایی مثل پارکینگ استفاده نمود.

البته باید در نظر داشت در مواردی که بخواهیم از گریل در فضایی استفاده کنیم که احتمال عبور اتومبیل وجود داشته باشد، حتما می بایست گریل را همراه با کانال پیش ساخته مورد استفاده قرار دهیم. در این حالت گریلها به بدنه ی کانال توسط پیچ ثابت می شوند و همین امر از آسیب دیدن گریل یا سنگ اطراف آن در اثر ضربه و عبور اتومبیل، جلوگیری می کند.

در فضاهای باز از گریل استخری با جنس ABS برای جکوزی و استخر استفاده می شود و در فضاهای داخلی و بسته از جنس PP استفاده می شود.

گریل استخری

کاربرد های گریل استخر

گریل های استخری در ساخت جکوزی به کار می روند.

از گاترهای استخری و گریتینگ ها برای دور استخرهای داخلی و بیرونی استفاده می شود.

گریل های استخری با هر نوع فرم مدل استخری قابل انطباق می باشند.

در استخر های مستطیلی و گوشه دار کاربرد دارند.

ظاهر گریل های استخری

در هنگام ساخت استخرها فاکتورهای زیادی در طراحی نقش دارند ولی ایجاد امنیت نیز یکی از مهمترین نکات در ساخت استخر می باشد. سطح خیس کنار استخرها باعث سر خوردن می شود به همین دلیل با نصب گریل استخر در اندازه لازم از این مشکل جلوگیری می شود. از دیگر مزایای این محصول میتوان به بادوام بودن، مقاوم بودن در برابر لیز خوردن افراد، راحت تمیز شدن و تنوع در رنگ های این محصول اشاره کرد.

طراحی گریل استخر

طراحان و تولید گریل استخری و گریتینگ استخر معمولا توسط افراد بسیار ماهر در این زمینه انجام می شود. گروه صنعتی ایران درین بعنوان تولید کننده در این زمینه به زیبایی و دکوراسیون استخر نیز به اندازه ایجاد امنیت و همچنین دوام و ماندگاری محصول اهمیت می دهند.

انواع گریل استخری

گریل استخری با طرح آجدار

این گریل ها با طرح آجدار از جنس پلی پروپیلن (PP) می باشد که در عرضهای 18 ، 20 ، 25 و 30 سانت است و دارای ضخامت 2 سانتی متر است. در این مدل همه طرح ها بصورت دو پین می باشند.

گریل استخری

گریل استخری با طرح فنری

این گریل از جنس ABS بوده و در عرضهای 18 ، 20 ، 25 و 30 سانتی متر می باشد و دارای ضخامت 25 میلی متر با طرح فنری است و همچنین همه طرح ها در این مدل بصورت تک پین می باشند.

در این مدل بخاطر اینکه جنس آن ABS هست از انعطاف پذیری خوبی برخوردار می باشد و با توجه به تک پین بودن برای استخرهای دارای قوس مناسب می باشد. این گریل چون از جنس ABS است برای استخر و جکوزی در فضاهای بیرون مورد مناسبی هستند.

ارتفاع گریل های طرح فنری و ماشین رو تقریبا 25 میلی متر است ولی الباقی گریل ها حدودا 2 سانتی متر می باشند. ایران درین پیشنهاد دارد که قبل از ساخت بدنه کانال دور استخر یک نمونه از گریل مورد نظرتان را تهیه کنید و در اختیار سازنده کانال قرار دهید تا بعدا مشکلی برای شما پیش نیاد.

گریل استخری

گریل استخری با طرح استپدار

این طرح مشابه مدل های خارجی بوده و به دلیل جلوگیری از سرخوردن به شکل استپدار ساخته شده است. و در عرضهای 18 ، 20 و 30 سانتی متر می باشد. جنس این طرح از نوع پلی پروپیلن و با رنگ سفید آبی می باشد.ضخامت یا ارتفاع این گریل ها 20 میلی متر است.

گریل استخری استپدار

گریل استخری با طرح موج دار

این گریل از جنس پلی پروپیلن در عرضهای 14 ، 18 ، 20 ، 25 و 30 سانتی متر بوده و با طرح موج دار و رنگ سفید تولید می شود و همچنین همه مدلها در این طرح به صورت تک پین و با ضخامت 2 سانتی متر است.

گریل استخری موجدار

گریل استخری با طرح ماشین رو

این مدل گریل از جنس ABS می باشد و در دو عرض 18 و 20 سانتی متر و با ضخامت 25 میلی متر برای فضاهای پرتردد و ماشین رو استفاده می شود. کاربرد این گریل ها درمجموعه های آبی، محوطه های ویلایی، پارکهای آبی و پارکینگ مجتمع های مسکونی می باشد.

گریل استخری ماشین رو

گریل استخری با بدنه

این گریل از جنس HIPS می باشد و در عرض 10 سانتی متر و با ارتفاع 5 سانتی متر و با طول 50 سانتی متر و سایز خروجی کف 70 میلی متر تولید می شود .

گریل استخری با بدنه

و آخرین مورد

گریل استخری با گریتینگ گالوانیزه یا استیل

جنس بدنه این گریل از نوع HIPS می باشد و در عرض 10 سانتی متر و با ارتفاع 5 سانتی متر و طول 50 سانتی متر و سایز خروجی کف 70 میلی متر ساخته می شود.

گریل استخری با درپوش گالوانیزه

مزایای گریل استخری

مهمترین مزایای استفاده از کانال با گریل استخری پیش ساخته نصب سریع و آسان ، آب بندی کامل، قدرت هیدرولیکی و جمع آوری بیشتر آب به دلیل سطح صیقلی داخل کانال پیش ساخته، کیفیت ، دوام و استحکام بالا و زیبایی و دکوراتیو بودن میباشد.

گریل استخری با جنس های پی وی سی ، پلی پروپیلن ، ای بی اس ، پلی آمید و استیل ساخته میشود. عرض آن از 13 سانتیمتر تا 30 سانتیمتر متغیر است و کیفیت انها نیز بسیار متفاوت است.

گریل های استخری عرض کم تک پین هستند و گریل هایی که عرض بیشتری دارند دوپین سه پین و چهار پین هستند.

گریل استخری جنس پلی پروپیلن مدل استاپر دار دارای استاپر یا برجستگی هایی است که مانع از لیز خوردن افراد دور استخر میشود و میتوان از آنها در استخرهای چهار فصل استفاده کرد و گریل استخری پی وی سی نیز بیشتر در استخرهای سرپوشیده استفاده میشود.

جنس ای بی اس نیز قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر گریل دارد و در استخرهای عمومی بیشتر استفاده میشود که صرفه اقتصادی برای سازندگان استخر در اولویت است.

برای اینکه انتخاب مناسبی از این محصول داشته باشیم باید به عواملی مانند ابعاد استخر و میزان سرریز آب استخر توجه کرد. امروزه بسیاری از مهندسان ساختمان گریل استخری با جنس استیل هم استفاده میکنند زیرا معتقند علاوه بر زیبایی و دکوراتیو بودن مقاومت و طول عمر بالاتری نیز دارد.

گریل استخری ایران درین

یکی دیگر از محصولات پر کاربرد برای بسیاری از کاربران و مشتریان بوده و گروه صنعتی ایران درین وارد کننده و تولید کننده طیف وسیعی از انواع گاتر با گریل استخری یا گریتینگ استخری با جنس های متنوع و ابعاد مختلف میباشد. به طور کلی گریتینگ کاربردهای متنوعی در صنعت و شهرسازی  دارد. این محصول نسبت به نمونه های مشابه خود برتری زیادی دارد و دلیل آن وزن کم، تحمل باربری بالا، عبور نور و هوا و زیبایی بصری آن می باشد. گریل استخری و گاتر محصولی از گروه صنعتی ایران درین است.

برای داشتن انتخاب مناسب حتما با کارشناسان ما مشورت کنید و از مشاوره کارشناسان فروش بهره مند شوید.

مشاور جهت بازدید از پروژه و مشاوره رایگان همراه با نمونه کالا

سلطانی: ۰۹۱۲۷۶۳۵۹۷۳

زندی: ۰۹۱۲۸۳۵۱۰۶۵

گاتر سنگ خور

گاتر سنگ خور

گاتر سنگ خور محصول جدید شرکت درین صنعت ابنیه میباشد.این محصول به صورت اختصاصی در این شرکت طراحی و تولید میشود.گاتر سنگ خور یا گاتر سرامیک خور برای محوطه استخر یا ترای و روف گاردن استفاده میشود.این مدل گاتر با ورق استنلس استیل 304 …
گریل پروفیل استیل

گریل پروفیل استیل

گریل پروفیل استیل یا گریل ماژولار استیل محصول شرکت درین صنعت ابنیه میباشد.این محصول برای اولین بار توسط این شرکت طراحی و تولید شده است.گریل پروفیل استیل با پروفیل های 10*20 میلیمتری استیل 304 نگیر تولید میشود.این مدل گریل استیل …

گاتر سرامیک خور

گاتر سرامیک خور و سنگ خور استخریگریتینگ سرامیک خور و سنگ خور استخریگاتر اسلات یا گریتینگ اسلات به صورت مدرن و دکوراتیو برای دور استخر و جکوزی و... اجرا میشود و به صورت تک اسلات دو اسلات یا چند اسلات و در انواع سرامیک خور یا سنگ خور در ابعاد مختلف قابل تولید میباشد که علاوه بر زیبایی عملکرد بسیار خوبی نیز دارند.